Першоцвіти прокинулись від аномального тепла посеред зими в урочищі Холодний Яр
Незламна і вражаюча. Схоже на те, що українська природа боронить нашу землю разом з нацією. Впродовж 2022го українці дивувались і надихались родючістю рідної землі та рясному врожаю попри те, що у родючих регіонах в теплі місяці точилися бої. Однак на дворі 2023-ій та розпал зими, а вона не здається холодам та морозам. Напередодні українські синоптики оприлюднили мапу повітряних мас, де чітко видно, як наші кордони опираються холодним масам, що сунуть з півночі.
![](http://baza.zruchno.com.ua/upload/gallery_images/284ad30a-7290-be1e-f422-63bc64bd6bce/ae11ffe9-e2c4-2a7f-3dd5-63bc64ebec7c.jpeg?qwer=0.06943305485028739)
А нині от в самому центрі України зацвіли підсніжники. Про це виданню Укрінформ повідомив завідувач філією «Холодний Яр» Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Богдан Легоняк.
«Після перших холодів і настання тривалого тепла підсніжник стрімко йде в ріст. Якщо повертаються сніги й морози – квітка повертається в стан спокою. Зараз зацвіли на площі понад 60 гектарів. Зараз квітка суттєво збільшила свою площу. Браконьєри трапляються рідше з року в рік. На екскурсії до Холодного Яру приїздять помилуватися багато людей.», – зазначив науковець.
![](http://baza.zruchno.com.ua/upload/gallery_images/284ad30a-7290-be1e-f422-63bc64bd6bce/a4e9786f-5539-5173-3f35-63bc641461e7.jpeg?qwer=0.12484768115918254)
Екскурсійний маршрут до Холодного Яру від Navkoloua
До того ж Холодноярські квіти – першоцвіти, як виявилось, рідкісного виду. Такі в більшості ростуть лише в Криму й Туреччині. Також проліски і крокуси цими днями помічені та милують туристів і в середгір’ї Карпат. Тож свята новорічно-різдвяні, а канікули уже з весняним настроєм та авжеж натхненням на перемогу.