Бучанська та Ірпінська міські ради підтримали створення ландшафтної природоохоронної території
Про це на своїй сторінці повідомив міський голова міста Ірпінь, Олександр Маркушин. Ще раніше ідею та рішення озвучили в стінах Бучанської мерії та в офіційному Telegram прес служби міськради. Секретар Бучанської міськради Тарас Шаправський відзначив у дописі, що: "Новий статус цих територій забезпечить підтримання водного балансу річки. Та головне – захистить її від незаконних забудов чи розорювання".
![](http://baza.zruchno.com.ua/upload/gallery_images/afb3ef79-8377-17da-0f6d-6457ac611c41/26144631-8082-979b-7559-6457ac684fc5.jpeg?qwer=0.4213766189413277)
А от ідея створення заказника належить активістам та фахівцям Київського еколого-культурного центру. Власне з тим вони й звернулися до Бучанської міськради. Там також підкреслили, що ріка Ірпінь окрім рекреаційного має історичне значення в обороні Києва протягом тисячі років і також є символом сучасних воєнних подій.
![](http://baza.zruchno.com.ua/upload/gallery_images/afb3ef79-8377-17da-0f6d-6457ac611c41/6061db5d-3de1-16ef-2b84-6457ac7d4ce1.jpeg?qwer=0.27039858156357277)
Нагадаємо, що мова про створення заказника довкола ріки Ірпінь ведеться майже півроку. До його оздоблення ймовірно долучаться і закордонні екологічні експертні організації.